вкусная вода ОРХіДЕЯ
важливо про воду рус

 

Артезіанському водопостачанню Києва - 117 років

Перший артезіанський колодязь в Києві намагалися пробурити ще в 1844 р. Свердловину заклали в одній з веж Печерської фортеці за указом імператора Миколи І. Під час буріння були пройдені переважно пласти і горизонти, які вже були відомі по природних оголеннях дніпровських схилів. Проте воду при цьому добути не вдалося. У 1947 р. буріння цієї свердловини було припинене.

ВодаМайже через півстоліття, в 1895 р. Київським суспільством водопостачання був запрошений відомий в Російській імперії геолог, професор Санкт-петербурзького гірничого інституту С.Г. Войслав, власник "Бюро досліджень грунтів", для виконання дослідницького буріння бурових свердловин на березі Дніпра. Професор Войслав мав великий практичний досвід в артезіанському водопостачанні. Так наприклад, він здійснював здобич артезіанської води в деяких польських міста, в Херсонській губернії, у Бердичеві.Філії його бюро розташовувалися в Харкові, Москві, Вильно, Радоми і інших містах.

У жовтні 1895 року на території нижньої машинної будівлі київського водопроводу група фахівців, очолювана С.Г.Войславом, приступила до буріння 1-ої свердловини під крейдяний горизонт і 2-ої свердловини - розвідувальної, яка мала менший діаметр - до юрського горизонту. До квітня 1896 року глибина першої свердловини складала 298 футів, до грудня 1986 року друга свердловина досягла відмітки 674 фути. У обох свердловинах була здобута вода, що має високу якість. Об'єми артезіанської води також відповідали потрібним. Так перша свердловина поставляла під час 7-8 тисяч відер, друга - 5 тисяч відер.

Київ забезпечують водо три системи водозабору : Дніпровський використовує воду з Дніпра, Деснянський - з Десни, артезіанський водозабір - підземну воду зі свердловин. Нині господарство артезіанського водопроводу обслуговує більше п'ятдесяти водопровідних насосних станцій і станцій підвищеного тиску, а також 369 артезіанських свердловин, що поставляють в добу близько 300 тисяч кубометрів води. Вода подається зі свердловин сеноманского і юрського водоносних горизонтів.

Комплекс споруджень артезіанського водопостачання в Києві

З 1898 по 1908 рік Київ має змішане водопостачання: частина міста отримувала, майже виключно артезіанську воду, інша частина - майже виключно Дніпровську і, врешті-решт, третя частина - змішану воду. У цей період нестачі питної води місто не відчувало. У 1908 році місту подавалося близько 1500000 відер чистої артезіанської води в добу. До осені 1908 року кількість працюючих артезіанських свердловин досягла 20, а дебіт артезіанської води був доведений до 1700000 відер в добу. З часом кількість артезіанських свердловин постійно збільшувалася.

Для централізованого водопостачання м. Києва з артезіанських свердловин є два водоносні горизонти - сеноман-келовейский(так званий сеноманский), розташований на глибині 100-150 м, і среднеюрский(баесский або юрський), розташований на глибині 220-350 м від поверхні землі. Між цими горизонтами розмістився шар щільної глини завтовшки близько 60 метрів. Вже це може свідчити про те, що вода в цих горизонтах чиста, бактерійна знезаражена і смачна, оскільки накопичувалася там, в повному розумінні слова, століттями. Розташовані вище сеноманского водоносні горизонти(бучакский, полтавський) мають незначну потужність, якість води в них не завжди відповідає вимогам, поставленим до питної води, і тому особливій цінності як джерела централізованого водопостачання води не мають.

Для того, щоб цю воду добути і доставити до споживача, бурять артезіанські свердловини діаметром 25-30 см Щоб стінки свердловин не обсипалися, їх зміцнюють колоною обсадних труб. У нижній частині цієї колони влаштовують фільтри, через які вода поступає в ствол бурової свердловини. Після цього на колоні водопідіймальних труб у свердловину опускають насос з погружным електродвигуном. Насос гойдає воду, яка поступає в резервуари чистої води, розташованих на насосних станціях.

На сьогодні артезіанські водопровідні станції у своєму складі мають декілька насосних станцій другого підйому, Вони розміщені практично в усіх районах міста. Найбільш великі насосні станції знаходяться на житлових масивах Оболонь, Троєщина, Виноградар. Основне завдання обслуговуючого персоналу насосних станцій - безперебійне подання питної води у необхідній кількості, і, головне, відповідної якості.

Артезіанське водопостачання Києва має прекрасні перспективи розвитку. Це обумовлено, передусім, наявністю великих запасів підземних вод. Так само, цьому сприяють якість води з відкритих джерел водозабору, що все погіршується, і безконтрольна техногенна діяльність, особливо в послові Чорнобильської катастрофи. Так, в 1987 і 1998 роках навіть ставилося питання про припинення подання води з Дніпра в міську водопровідну мережу. Це було викликано попаданням в річку критичних об'ємів органічних сполук природного походження, які було неможливо очистити. Поки Дніпровський водозабір функціонує, але подібні ситуації ще раз доводять, що за артезіанським водопостачанням майбутнє.

По матеріалах "Вода. Водні технології. Здоров'я Вашому будинку"

 

Сигизмунд Григорович Войслав

Сигизмунд Григорович Войслав

Теги: питна вода, питьевая вода, доставка воды, вода в офис, доставка питьевой воды, бутилированная вода, питьевая вода офис, заказ воды, доставка воды в офис, бутилированная питьевая вода, доставка воды на дом, заказать воду, питьевая вода дома, дом и офис, поставка воды, помпа для воды, купить воду, кулер, заказ питьевой воды, диспенсер, точка продажи воды

Вкусная вода доставка бесплатно ссылки Важно о воде Новая точка продажи воды Сталинграда 27
pitnavoda «ОРХіДЕЯ» © 2010 ПИТНА ВОДА www.pitnavoda.com.ua